اخبار دانشگاه چهار شنبه 10 بهمن 1397 ساعت 12:9

اختتامیه دوشنبه های قرآنی / تجلیل از فعالان قرآنی مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین

به همت مدیریت فرهنگی مجتمع آموزش عالی اسفراین و طی مراسمی در دفتر امام جمعه شهرستان ، با حضور ریاست محترم دانشگاه،امام جمعه معزز شهرستان و دیگر مسئولین دانشگاه از فعالان قرآنی و دست اندر کاران برگزاری برنامه دوشنبه های قرآنی با اهدا لوح سپاس و هدیه تقدیر و قدردانی به عمل آمد.مراسم اختتامیه دوشنبه ای قرآنی و تجلیل از فعالان قرآنی با حضور امام جمعه معزز شهرستان و ریاست محترم مجتمع در محل دفتر امام جمعه شهرستان برگزار شد.

به همت مدیریت فرهنگی مجتمع آموزش عالی اسفراین و طی مراسمی در دفتر امام جمعه شهرستان ، با حضور ریاست محترم دانشگاه،امام جمعه معزز شهرستان و دیگر مسئولین دانشگاه از فعالان قرآنی و دست اندر کاران برگزاری برنامه دوشنبه های قرآنی با اهدا لوح سپاس و هدیه تقدیر و قدردانی به عمل آمد.
در ابتدای این برنامه دکتر مصطفی حیدری ریاست محترم مجتمع آموزش عالی با اشاره به وجود کانون ها انجمن ها و تشکل های دینی و مذهبی، فرهنگی و هنری ، علمی و سیاسی  به بیان گزارشی از فعالیت های صورت گرفته در حوزه فرهنگی و اجتماعی پرداخت.
وی افزود: فعال سازی انجمن ها، کانون ها و تشکل های موجود در دانشگاه با هدف ارتقا سطح علمی ، فرهنگی و پر کردن اوقات فراغت دانشجویان صورت گرفته است.
در ادامه برنامه حجت الاسلام و المسلمین محمدیان،امام جمعه محترم شهرستان در بیانایی ضمن تقدیر و تشکر از بانیان و دست اندرکاران این برنامه قرآنی ، از دانشجویان خواست علاوه بر قرائت قرآن، قرآن را در همه امور سرلوحه خویش قرار داده و در قرآن تدبر کنند.
ایشان در ادامه با بیان اینکه جامعه علاوه برکار فرهنگی و قرآنی به کادر قرآنی نیز نیاز دارد افزودند :سعی کنید که با کادر سازی درست کاری کنید که با رفتن یک دانشجو و یا مسئول ، آن فعالتی که به دنبال آن هستید با اختلال موجه نشود.
ایشان با اشاره به مسئله نفوذ فرهنگی از همه مسئولین و دانشجویان خواست که این مسئله را جدی بگیرند و برای مقابله با آن راهکار داشته باشند.
در پایان این برنامه نیز از اساتید قرآنی و دانشجویان فعال کانون قرآن و عترت با اهدا لوح سپاس و هدیه تقدیر و قدردانی به عمل آمد.
لازم به توضیح است که برنامه دوشنبه های قرآنی هر هفته در روزهای دوشنبه در فضای باز مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین و با دعوت از اساتید علوم دینی حوزه و دانشگاه برگزار می گردد.در این برنامه پس از قرائت قرآن توسط حاضرین ،استاد محترم به بیان شان نزول آیات قرائت شده پرداخته و در ادامه نیز به سوالات و شبهات دانشجویان پاسخ می دهند.

 منبع:   تعداد بازدید : 37 نوشته شده توسط: مدیر فرهنگی

کلمات کلیدی: 


بازگشت

درباره ما ...

  • اعتلای فرهنگ ملی و رشد خلاقیت‌های فرهنگی و هنری  افراد جامعه در گرو پرورش نیروهای جوان مستعد و ساماندهی آنها در گروههای متعدد مورد علاقه آنها می­باشد. در این دانشگاه مدیریت فرهنگی با هدف تعالی فرهنگ ، هنر و ارتقاء اندیشه و بینش اجتماعی دانشجویان، از بدو تاسیس دانشگاه و به عنوان یکی از واحدهای زیر مجموعه حوزه ریاست دانشگاه تشکیل گردید و در مدت نسبتاً کوتاهی، با ایجاد نهادهای دانشجویی (کانون‌های فرهنگی وانجمن‌های علمی) و جلب مشارکت دانشجویان در این نهادها، توانست ضمن توسعه‌ی فعالیت‌های فرهنگی، به حرکت‌های قابل توجهی در زمینه برگزاری جشنواره‌ها و همایش‌های فرهنگی و هنری، ادبی و اجتماعی و برنامه‌‌های متعددی در این عرصه دست یابد.مدیریت امور فرهنگی دانشگاه با پایگاه اطلاع رسانی: (http://www.cultural.esfarayen.ac.ir)، از طریق شناسایی و تقویت قابلیت ها، استعدادها و توانمندیهای فرهنگی- هنری دانشجویان، فراهم آوردن امکانات مورد نیاز فرهنگی و سازماندهی فعالیت­ها، ایجاد فضا و محیطی با نشاط برای دانشجویان در عرصه فرهنگی و اجتماعی گام بر می دارد.

لینک های مرتبط ...

آدرس دانشگاه : خراسان شمالی ، شهرستان اسفراین ،بلوار آزادگان ، نبش میدان مادر
تلفنهای دانشگاه : ۳ الی ۳۷۲۶۶۵۳۱-۰۵۸ - کد پستی : ۹۶۶۱۹۹۸۱۹۵