چهار شنبه 10 بهمن 1397 ساعت 12:9 - تعداد بازدید : 476 چاپ خبر
اخبار دانشگاه اختتامیه دوشنبه های قرآنی / تجلیل از فعالان قرآنی مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین
به همت مدیریت فرهنگی مجتمع آموزش عالی اسفراین و طی مراسمی در دفتر امام جمعه شهرستان ، با حضور ریاست محترم دانشگاه،امام جمعه معزز شهرستان و دیگر مسئولین دانشگاه از فعالان قرآنی و دست اندر کاران برگزاری برنامه دوشنبه های قرآنی با اهدا لوح سپاس و هدیه تقدیر و قدردانی به عمل آمد.


مراسم اختتامیه دوشنبه ای قرآنی و تجلیل از فعالان قرآنی با حضور امام جمعه معزز شهرستان و ریاست محترم مجتمع در محل دفتر امام جمعه شهرستان برگزار شد.

به همت مدیریت فرهنگی مجتمع آموزش عالی اسفراین و طی مراسمی در دفتر امام جمعه شهرستان ، با حضور ریاست محترم دانشگاه،امام جمعه معزز شهرستان و دیگر مسئولین دانشگاه از فعالان قرآنی و دست اندر کاران برگزاری برنامه دوشنبه های قرآنی با اهدا لوح سپاس و هدیه تقدیر و قدردانی به عمل آمد.
در ابتدای این برنامه دکتر مصطفی حیدری ریاست محترم مجتمع آموزش عالی با اشاره به وجود کانون ها انجمن ها و تشکل های دینی و مذهبی، فرهنگی و هنری ، علمی و سیاسی  به بیان گزارشی از فعالیت های صورت گرفته در حوزه فرهنگی و اجتماعی پرداخت.
وی افزود: فعال سازی انجمن ها، کانون ها و تشکل های موجود در دانشگاه با هدف ارتقا سطح علمی ، فرهنگی و پر کردن اوقات فراغت دانشجویان صورت گرفته است.
در ادامه برنامه حجت الاسلام و المسلمین محمدیان،امام جمعه محترم شهرستان در بیانایی ضمن تقدیر و تشکر از بانیان و دست اندرکاران این برنامه قرآنی ، از دانشجویان خواست علاوه بر قرائت قرآن، قرآن را در همه امور سرلوحه خویش قرار داده و در قرآن تدبر کنند.
ایشان در ادامه با بیان اینکه جامعه علاوه برکار فرهنگی و قرآنی به کادر قرآنی نیز نیاز دارد افزودند :سعی کنید که با کادر سازی درست کاری کنید که با رفتن یک دانشجو و یا مسئول ، آن فعالتی که به دنبال آن هستید با اختلال موجه نشود.
ایشان با اشاره به مسئله نفوذ فرهنگی از همه مسئولین و دانشجویان خواست که این مسئله را جدی بگیرند و برای مقابله با آن راهکار داشته باشند.
در پایان این برنامه نیز از اساتید قرآنی و دانشجویان فعال کانون قرآن و عترت با اهدا لوح سپاس و هدیه تقدیر و قدردانی به عمل آمد.
لازم به توضیح است که برنامه دوشنبه های قرآنی هر هفته در روزهای دوشنبه در فضای باز مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین و با دعوت از اساتید علوم دینی حوزه و دانشگاه برگزار می گردد.در این برنامه پس از قرائت قرآن توسط حاضرین ،استاد محترم به بیان شان نزول آیات قرائت شده پرداخته و در ادامه نیز به سوالات و شبهات دانشجویان پاسخ می دهند.

 


منبع: 
نوشته شده توسط: مدیر فرهنگی
کلمات کلیدی: 

اخبار مرتبط

به مناسبت سالگرد رحلت امام خمینی (ره) مراسم غبار روبی مزار شهدای گمنام برگزار شد به مناسبت سالگرد رحلت امام خمینی (ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی مراسم غبار روبی مزار شهدای گمنام مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین برگزار شد.
بازدید علمی دانشجویان مهندسی صنایع از شرکت لوله گستر اسفراین به گزارش خبرنگار فرهنگی، به همت انجمن علمی مهندسی صنایع و همکاری مدیریت فرهنگی دانشجویان گروه صنایع دانشگاه فنی و مهندسی اسفراین از شرکت لوله گستر اسفراین بازدید نمودند
برگزاری مراسم شب های قدر در مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین به همت هیات فدائیان حضرت مهدی (عج) و همکاری مدیریت فرهنگی مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین مراسم شب های قدر در نمازخانه این مجتمع برگزار شد.
انجام تست فشار خون رایگان برای نمازگزاران در نماز جمعه به همت کانون هلما ( هلال احمر مجتمع آموزش عالی اسفراین) تست فشارخون برای نمازگزاران نماز جمعه به صورت رایگان انجام شد.


آخرین اخبار
پربازدید ترین ها
محل لینک 1
محل لینک 2
محل لینک 3

درباره ما ...

  • اعتلای فرهنگ ملی و رشد خلاقیت‌های فرهنگی و هنری  افراد جامعه در گرو پرورش نیروهای جوان مستعد و ساماندهی آنها در گروههای متعدد مورد علاقه آنها می­باشد. در این دانشگاه مدیریت فرهنگی با هدف تعالی فرهنگ ، هنر و ارتقاء اندیشه و بینش اجتماعی دانشجویان، از بدو تاسیس دانشگاه و به عنوان یکی از واحدهای زیر مجموعه حوزه ریاست دانشگاه تشکیل گردید و در مدت نسبتاً کوتاهی، با ایجاد نهادهای دانشجویی (کانون‌های فرهنگی وانجمن‌های علمی) و جلب مشارکت دانشجویان در این نهادها، توانست ضمن توسعه‌ی فعالیت‌های فرهنگی، به حرکت‌های قابل توجهی در زمینه برگزاری جشنواره‌ها و همایش‌های فرهنگی و هنری، ادبی و اجتماعی و برنامه‌‌های متعددی در این عرصه دست یابد.مدیریت امور فرهنگی دانشگاه با پایگاه اطلاع رسانی: (http://www.cultural.esfarayen.ac.ir)، از طریق شناسایی و تقویت قابلیت ها، استعدادها و توانمندیهای فرهنگی- هنری دانشجویان، فراهم آوردن امکانات مورد نیاز فرهنگی و سازماندهی فعالیت­ها، ایجاد فضا و محیطی با نشاط برای دانشجویان در عرصه فرهنگی و اجتماعی گام بر می دارد.

لینک های مرتبط ...

آدرس دانشگاه : خراسان شمالی ، شهرستان اسفراین ،بلوار آزادگان ، نبش میدان مادر
تلفنهای دانشگاه : ۳ الی ۳۷۲۶۶۵۳۱-۰۵۸ - کد پستی : ۹۶۶۱۹۹۸۱۹۵