چهار شنبه 1 خرداد 1398 ساعت 12:13 - تعداد بازدید : 171 چاپ خبر
اخبار دانشگاه برگزاری جشنواره اقوام ایرانی و بازارچه دانشجویی در مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین برگزار شد
به همت مدیریت فرهنگی مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین جشنواره اقوام ایرانی و بازارچه دانشجویی برگزار شد

به گزارش خبر نگار فرهنگی جشنواره اقوام ایرانی و بازارچه دانشجویی به همت مدیریت فرهنگی مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین با  هدف ایجاد وحدت بین قومیت های مختلف ایرانی و آشنایی با آداب رسوم قومیت های مختلف و همچنین بازارچه ی دانشجویی با صنایع دستی ، سوغاتی و انواع غذاها و خوراکی های محلی با هدف کارآفرینی ، اشتغالزایی و ترویج کسب و کار دانشجویی برگزار شد.
این جشنواره در تاریخ 2 اردیبهشت با حضور 17 غرفه شامل 7 غرفه قومیت های مختلف اعم از( کرمانج- ترکمن – لر -  عرب - بختیاری – گرمه و جاجرم ) ، 2 غرفه خیرین ( کانون ضحی مجتمع و انجمن آرتوان) و همچنین 8 غرفه صنایع دستی ، سوغاتی و انواع غذا های سنتی کار خود را آغاز کرد که بخاطر استقبال خوب همشهریان به مدت یک روز تمدید و در تاریخ 5 اردیبهشت به کار خود پایان داد.
گفتنی است تعداد بازدید کنندگان از این جشنواره طی 4 روز برگزاری حدود 5000 نفر بود که بازخورد های بازدید حاکی از رضایت بازدیدکنندگان از نحوه ی برگزاری این جشنواره بود.
همچنین تعداد زیادی از بازدیدکنندگان  از برگزاری این جشنواره در سطح شهر ابراز خرسندی کردند که چنین موقعیتی در شهرستان فراهم شده است تا بتوانند با آداب و رسوم،سنت ها ، صنایع دستی و غذاهای قومیت های مختلف آشنا شوند.

منبع: 
نوشته شده توسط: مدیر فرهنگی
کلمات کلیدی: 

اخبار مرتبط

به مناسبت سالگرد رحلت امام خمینی (ره) مراسم غبار روبی مزار شهدای گمنام برگزار شد به مناسبت سالگرد رحلت امام خمینی (ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی مراسم غبار روبی مزار شهدای گمنام مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین برگزار شد.
بازدید علمی دانشجویان مهندسی صنایع از شرکت لوله گستر اسفراین به گزارش خبرنگار فرهنگی، به همت انجمن علمی مهندسی صنایع و همکاری مدیریت فرهنگی دانشجویان گروه صنایع دانشگاه فنی و مهندسی اسفراین از شرکت لوله گستر اسفراین بازدید نمودند
برگزاری مراسم شب های قدر در مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین به همت هیات فدائیان حضرت مهدی (عج) و همکاری مدیریت فرهنگی مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین مراسم شب های قدر در نمازخانه این مجتمع برگزار شد.
انجام تست فشار خون رایگان برای نمازگزاران در نماز جمعه به همت کانون هلما ( هلال احمر مجتمع آموزش عالی اسفراین) تست فشارخون برای نمازگزاران نماز جمعه به صورت رایگان انجام شد.


آخرین اخبار
پربازدید ترین ها

درباره ما ...

  • اعتلای فرهنگ ملی و رشد خلاقیت‌های فرهنگی و هنری  افراد جامعه در گرو پرورش نیروهای جوان مستعد و ساماندهی آنها در گروههای متعدد مورد علاقه آنها می­باشد. در این دانشگاه مدیریت فرهنگی با هدف تعالی فرهنگ ، هنر و ارتقاء اندیشه و بینش اجتماعی دانشجویان، از بدو تاسیس دانشگاه و به عنوان یکی از واحدهای زیر مجموعه حوزه ریاست دانشگاه تشکیل گردید و در مدت نسبتاً کوتاهی، با ایجاد نهادهای دانشجویی (کانون‌های فرهنگی وانجمن‌های علمی) و جلب مشارکت دانشجویان در این نهادها، توانست ضمن توسعه‌ی فعالیت‌های فرهنگی، به حرکت‌های قابل توجهی در زمینه برگزاری جشنواره‌ها و همایش‌های فرهنگی و هنری، ادبی و اجتماعی و برنامه‌‌های متعددی در این عرصه دست یابد.مدیریت امور فرهنگی دانشگاه با پایگاه اطلاع رسانی: (http://www.cultural.esfarayen.ac.ir)، از طریق شناسایی و تقویت قابلیت ها، استعدادها و توانمندیهای فرهنگی- هنری دانشجویان، فراهم آوردن امکانات مورد نیاز فرهنگی و سازماندهی فعالیت­ها، ایجاد فضا و محیطی با نشاط برای دانشجویان در عرصه فرهنگی و اجتماعی گام بر می دارد.

لینک های مرتبط ...

آدرس دانشگاه : خراسان شمالی ، شهرستان اسفراین ،بلوار آزادگان ، نبش میدان مادر
تلفنهای دانشگاه : ۳ الی ۳۷۲۶۶۵۳۱-۰۵۸ - کد پستی : ۹۶۶۱۹۹۸۱۹۵